Barvy do našeho života zkrátka patří. Ovlivňují naše nálady, působí na naše smysly a podílejí se na našich vzpomínkách. Některé barvy nás uklidňují, jiné umí zvednout náladu, prozářit den a jiné zase vyvolávají chutě k jídlu. Jak na vás působí barvy? Máte svoji oblíbenou? Výhodou kuchyně na míru je mimo jiné také to, že v ní můžete dát prostor barvám.

Barevné kuchyňské linky jsou velkým trendem. Ačkoliv osvědčená klasika – bílá kuchyně s pracovní deskou v dekoru dřeva – asi nikdy nevyjde z módy a stále je naším nejžádanějším bestsellerem, jsme rádi, když popustíte uzdu své fantazii a vtisknete do kuchyně svoji osobnost prostřednictvím barev.

Věříme, že každá barva své místo v kuchyni má. Otázkou je, jak na vás bude působit. Samozřejmě můžete ctít to, že kuchyně má být místem symbolizujícím pohostinnost a vřelost, a v tom duchu vybírat hřejivé barvy v teplých tónech, ale nemusí to tak být. Třeba vám zrovna padla do oka trendy kuchyně v originální světle modré a nemůžete bez ní žít – chápeme! Připravili jsme si proto krátkého průvodce barvami v kuchyních.

49648_19_Easytouch961_B703213
49418_19_Flash503_B703195-1
11662_20_Nordic782_B703019-2
14879_16_Focus470_B703247
15096_17_Sylt851_R4_B703273
barevné kuchyně
next arrow


Bílé kuchyně – univerzální krasavice

Bílé kuchyně jsou nestárnoucí klasikou. Asi nejvíc kuchyní na světě je právě bílých. Bílá je oblíbená hned z několik důvodů. Tím nejzásadnějším je její univerzálnost. Bílá kuchyňská linka padne jako ulitá do skandinávského interiéru, vhodnými doplňky z ní vykouzlíte boho kuchyni, skvěle bude slušet i ultra modernímu bydlení a v neposlední řadě z ní pomocí kombinace s kovovými prvky vyčarujete glamour designovku. A málem bychom zapomněli, že je samozřejmě i stálicí v romantickém Provence stylu.

Bílá kuchyně se kombinuje jedna báseň. Buď můžete nechat bílou doslova zazářit a ponechat kuchyni monochromatickou, nebo ji spárujte s přírodním dřevem, což je opravdu neskutečně půvabná kombinace. Ale nepodceňujte ani ostré kontrasty. S bílou si je můžete dovolit. Výhodou bílé kuchyňské linky je i to, že opticky nezmenšuje prostor. Naopak. Prosvětlí i menší panelákovou kuchyni.

Barevné kuchyně - bílá kuchyně

Černé kuchyně pro designové fajnšmekry

Když byla řeč o bílé, nezapomeňme ani na její protipól. Černé kuchyňské linky jsou až neuvěřitelně trendy. Ačkoliv v mnohých vyvolají na první pohled obavy, na druhý pohled si je nejde nezamilovat. Černé kuchyně jsou volbou pro opravdové odvážlivce a milovníky designu. S černou přinesete do své domácnosti luxus a extravaganci a v tom duchu můžete pokračovat směle dál při dalším zařizování. Černé kuchyni sluší výrazné doplňky, ale naopak i minimalismus. Nám se u černých kuchyní líbí kombinování s přírodními prvky – sluší jim dřevěný dekor i přírodní kámen.

Pamatujte ale na to, že tmavé barvy ubírají světlo a zmenšují prostor. Pokud hledáte kuchyňskou linku do menšího prostoru, kde třeba ani není dostatek přirozeného světla, omezte se se svojí oblíbenou černou spíše na menší předměty – kuchyňské doplňky, úchytky, madla apod. Velké plochy volte raději světlé.

Barevné kuchyně - černá kuchyně

Červené kuchyně evokují pohostinnost a podporují chuť k jídlu

A co červené kuchyně? Líbí? Nepředstavujte si hned kuchyni v barvě karoserie závodního Ferrari. I když i ta vypadá fantasticky. Není ale červená jako červená. Teplé hřejivé barvy se do kuchyní skvěle hodí, protože evokují pohostinnost, vřelost, domáckost a podporují chuť k jídlu. Pokud se vám výrazná červená nelíbí, zamyslete se nad cihlovou nebo naopak vínově bordó.

Sytá barevnost není záležitostí jen ultra moderních kuchyní. Červená ve vysokém lesku sice evokuje velmi moderní styl, ale zkuste si představit vínovou kuchyni v matném provedení s dřevěným dekorem a příjemná útulná kuchyně je na světě. Rázem je i červená kuchyně pohodovým domáckým místem, kde se bude krásně péct vánoční cukroví.

Barevné kuchyně - červená kuchyně

Nebojte se ani modré nebo zelené kuchyně

Barevných kuchyní bychom vymysleli nespočet. Oblíbená je i neutrální šedá, která sluší populárnímu scandi stylu, ale neopomíjeli bychom ani kuchyně v chladnějších tónech. Někdo by vám sice řekl, že modrá a zelená do kuchyně nepatří, ale my už viděli tolik krásných modrých a zelených kuchyní, že vám o nich rádi v našem showroomu budeme vyprávět.

Toužíte po barevné kuchyni, která vystoupí z řady a bude jenom vaše? Bude to kuchyně na míru vašemu vkusu, životnímu stylu i potřebám? Přesně takové v Kuchyně Kuchař navrhujeme a vyrábíme nejraději!

Barevné kuchyně - zelená kuchyně