Sníte o kuchyni, která bude vašemu bydlení dokonale slušet a padne jako šaty na míru? Přesně takové jsou i naší vášní. Krásné, praktické a funkční. Kuchyně na míru dokáže využít potenciálu každé místnosti. Přijde vám prostor pro vaši kuchyni příliš stísněný, tmavý, malý nebo atypický? Naši designéři umí proměnit nedostatky v příležitosti. I v interiéru, se kterým si nevíte rady, dokážeme vykouzlit plnohodnotnou kuchyni, ve které uvaříte svíčkovou na nedělní oběd s rodinou.

Není ale kuchyň jako kuchyň. Asi nejzákladnějším dělením kuchyně je dělení dle tvaru. Nestačí se ale jen podívat na prostor a říct si, že mu bude slušet kuchyně do L. Vždy je potřeba přemýšlet i nad tím, zda bude v kuchyni dostatek prostoru pro jednotlivé pracovní zóny a zda odpovídá vašemu životnímu stylu a vkusu.

Kuchyně dle tvaru - kuchyně do L

Tvar kuchyně a ergonomické rozložení je vzájemně spjaté

V kuchyni je potřeba vyčlenit prostor hned pro pět různých zón – prostor pro zásoby, úložné prostory pro uložení nádobí a menších spotřebičů, zónu pro mytí nádobí a omývání potravin, přípravu pokrmů a samotné vaření. Jednotlivé zóny na sebe musí ergonomicky navazovat a zároveň by jejich uspořádání mělo zohlednit, zda se v kuchyni pohybuje a pracuje levák nebo pravák. A když je řeč o ergonomickém uspořádání a vlastnostech kuchyně, i ty lze přizpůsobit na míru. Při návrhu kuchyně na míru je třeba vzít v úvahu nejen to, jestli potřebujete větší „spižírnu“ a varnou desku s šesti plotýnkami místo čtyř, ale například i to, jak jste vysocí.

Výběr tvaru kuchyně není hračka – naši specialisté vám pomohou

Určení tvaru kuchyně by mělo být vždy jedním z prvních kroků při navrhování interiéru. Při stavbě novostavby je rozvržení nutné i kvůli umístění zásuvek a přípojek pro spotřebiče. Z výše zmíněného vám asi došlo, že výběr toho nejvhodnějšího tvaru kuchyně není jen tak. Není to sice žádná věda, ale vyplatí se oslovit odborníka. Kromě samotné velikosti a tvaru místnosti je nutné při volbě tvaru kuchyně vzít v úvahu i to, aby kuchyně ve výsledku poskytovala dostatečný prostor pro průchod a práci v kuchyni i více osobám, aby se dalo případně pohodlně otevřít okno v kuchyni apod.

49698_19_Inox216_B703217
49225_19_Fashion165_B702819
11662_20_Nordic782_B703019-1
49418_19_Flash503_B703195
10962_18_Cascada772_B703251
previous arrow
next arrow

Jedním z nejoblíbenějších typů kuchyní je kuchyně do tvaru L, která zpravidla nabízí dostatek prostoru pro ukládání zásob i nádobí a zároveň dostatečně velké pracovní plochy. Ne do každého interiéru se ale kuchyně do L vejde. V takovém případě je potřeba se zamyslet nad kuchyní rovnou nebo kuchyní atypickou vyrobenou opravdu neobvyklému prostoru na míru. Pokud máte ale naopak místa nazbyt, můžete si designově „vyhrát“. Velký prostor pro fantazii nabízí kuchyně s ostrůvkem a kuchyně do U. Naši specialisté vám pomohou vybrat a navrhnou „tu pravou“!

Nechcete dělat kompromisy a toužíte po kuchyni, která bude přesně dle vašich představ? Jste na správné adrese. S kuchyní na míru nebudete nikdy litovat a naopak si budete během následujících let gratulovat k tomu, jak dobré rozhodnutí jste s kuchyní na míru udělali!